פיטורין במהלך ההיריון

פיטורין לא חוקיים

כל אישה שעובדת במוסד ציבורי או בחברה פרטית נהנית מהמעטפת של דיני עבודה ייעודים הקשורים לעבודת נשים במושאים כמו פיטורין במהלך ההיריון, טיפולי פוריות, חופשת לידה ונושאים נוספים הקשורים בכך.

במקרים רבים מעסיקים מבצעים פיטורין לא חוקיים במהלך ההיריון ולאחר מכן גם לא משלמים לעובדת פיצויי פיטורים עבור כל תקופת העבודה, המגיעים לה על פי החוק.

טיפול בנושא פיטורין שבוצעו שלא כחוק

על פי חוק עבודת נשים, מעביד אינו רשאי לפטר עובדת הנמצאת בשלב כלשהו של ההיריון כיוון שהיא לא תוכל למצוא מקום עבודה אחר במצבה.

מעסיק שמעוניין לפטר עובדת לאור מקרה חריג כמו בעיות פיננסיות בעסק, נושאים הקשורים לתפקודה של העובדת או כל סיבה אחרת, אמור לבקש היתר לכך מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד העבודה והרווחה וזאת לאור העובדה שהוא מבקש לפטר אותה עקב מסיבה אחרת שאינה קשורה להיריון.

אף על פי כן מעסיקים רבים מבצעים מהלך זה, גם ללא ההיתר וגורמים מפח נפש גדול לנשים ההריוניות כיוון שהן נותרות ללא הכנסות עד מועד הלידה.

לאור זאת נשים רבות פונות ליחידת האכיפה של חוקי העבודה במשרד התמ"ת ומגישות תלונה מפורטת נגד המעסיק תוך פירוט מלוא המידע ובנוסף לכך תובעות באופן אישי את המעסיק על צעד זה.

יש מקרים חריגים שבהם משרד התמ"ת מאשר למעסיקים את הפיטורין עקב סיבות מוצדקות שאינן קשורות להיריון אלא לתפקוד לקוי בעבודה או סיבות נוספות שהוכחו כמוצדקות.

חוק עבודת נשים, אינו מאפשר למעסיקים לפטר גם נשים שנמצאות במהלך של טיפולי פוריות עקב העובדה שהן נעדרות עקב כך במשך שעות או ימים ממקום העבודה. דינן של הנשים המצויות בתהליך פוריות שהוא קשה מנשוא, זהה לחוקים החלים על נשים בהיריון.

פיטורין במהלך חופשת הלידה

מקומה של האישה במקום העבודה נותר בעינו, עד שהיא שבה מחופשת הלידה לאחר שלושה חודשים וחצי והיא אמורה לחזור להיקף זהה של משרה בתנאי העסקה זהים לאלו שהיו לפני הלידה.

במהלך חופשת הלידה ובשישים יום שלאחר מכן המעביד לא יכול לבצע מהלך של פיטורין, מכל סיבה שהיא.

קבלת פיצויי פיטורין

אישה שהחליטה לא לשוב לעבודה לאחר הלידה משיקולים אישיים שלה, כמו קושי בהגעה יום יומית לעיר רחוקה כאשר יש תינוק בבית, רצון לגדל את הילד עד גיל שנה, טיפול בשני ילדים קטנים שנולדו בסמיכות יחסית או כל סיבה אחרת, היא מודיעה למעסיק על כך.

למען ההגינות כדאי להודיע על כך כשמתקבלת ההחלטה כדי שהמעביד ידאג לעובדת מחליפה וכך העסק יתפקד כהלכה. בנוסך לכך הוא יערוך את כל החישובים הנדרשים כדי להעביר לעובדת זו את כספי הפיצויים על פי התחשיב הקבוע בחוק במקרים מסוג זה הכוללים את סך חודשי ההעסקה אם מדובר בחודשים בודדים, או בכמה שנים ושחרור קופת הפנסיה הרשומה על שמה כך שהיא תוכל להמשיך ולהפקיד בה כספים.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

טיפול לאימהות אחרי לידה

  אם גם את חווית לידה את מכירה את התחושות המתלוות לימים ולשבועות הראשונים שלאחריה. פתאום הכול מרגיש אפרורי כזה,

בלוג

כתיבה לילדים – להשאיר מורשת

רצונם של כל הורים הוא להותיר חותם בקרב ילדיהם, בין שבאמצעות חוויות ילדות נהדרות ונפלאות ובין שבאמצעות ערכים חינוכיים. אך

בלוג

הטיפוח האישי לאחר הלידה

חשיבותו של הטיפוח האישי אישה לאחר לידה, לאחר שכל התהליך עבר בשלום, מאושרת עד הגג ונהנית מאד להביט בפלא הטבע

בלוג

פינוק ליולדת לאחר הלידה

פינוק ליולדת אחרי הלידה כשהכול עובר בשלום יש התרוממות רוח ושמחה עצומה וחושבים על פינוק ליולדת, מתנה מעניינת, תכשירי טיפוח,