pexels-andrea-piacquadio-755028

טיפול לאימהות אחרי לידה

 

אם גם את חווית לידה את מכירה את התחושות המתלוות לימים ולשבועות הראשונים שלאחריה. פתאום הכול מרגיש אפרורי כזה, כבד ומעיק. ההרגשה כי ישנו עולל קטן שתלוי בך לגמרי אמנם יכולה להיות מדהימה אך תחושת החופש שלך אבדה. המחסור בשעות השינה, הבכי הבלתי נפסק, תחושת חוסר הוודאות לגבי מה מפריע לתינוק שלך וכמובן ההורמונים המשתוללים גורמים לך להיות כעוסה יותר ונוטה להתפרץ בקלות אך גם רגישה יותר, כאובה יותר ונוטה למצבי רוח משתנים. עבור נשים רבות תחושות אלו עוברות לאחר מספר ימים או שבועות והן מסתגלות למצב החדש ומוצאות חזרה את השקט שלהן, אך מה קורה כאשר תחושות אלו אינן עוברות?

דיכאון אחרי לידה

בשנים האחרונות עולה המודעות למספר הנשים שחוות דיכאון אחרי לידה. במשך שנים רבות נשים התמודדו עם התחושות הקשות של חווית הלידה מבלי להבין מה בדיוק הן מרגישות ומבלי שסביבתם הקרובה הצליחה להכיל את הסיטואציה החדשה. תחושות אלו כוללות דכדוך, עצבות, בכי רב, תסכול, ייאוש ועוד. בתקופה האחרונה גוברת המודעות לכך שרגשות אלו הינן דיכאון של ממש ויש לטפל בכך באופן מקצועי על מנת לאפשר לכל אישה לחזור לשגרת חייה במהרה. הדרך היעילה ביותר היא על ידי טיפול רגשי התואם בדיוק את הקושי אותו האישה חווה. טיפול רגשי יעיל יכול לעזור לכל אחת לפתח חוזקות אשר יעזרו לה להתמודד עם המצב החדש, ללמד כיצד ניתן לשלוט ברגשות המשתנים ולהחזיר לעצמה את השליטה האבודה על חייה.

כיצד בוחרים טיפול רגשי לאימהות?

ישנם סוגי טיפול רבים ומטפלים רבים המציעים טיפולים רגשיים לאימהות, אך על מנת שהטיפול אכן יצליח יש לבחור את הטיפול בצורה נכונה.

  • חיבור- כאשר את בוחרת בסוג הטיפול בדקי בשלב הראשון האם את מוצאת חיבור למטפל או המטפלת. טיפול ללא מציאת נקודת חיבור לא ישיג את התוצאות הרצויות. לעולם לא נצליח ליצור התקדמות במקום בו אנו לא מרגישות נינוחות ובטוחות.
  • נגישות- כיוון שאת תלויה בתינוק קטן חפשי אחר טיפול שיהיה נגיש לך הן מבחינת מיקום והן מבחינת שעות וזמנים על מנת להקל על עצמך.
  • סוג הטיפול- כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי טיפולים המאפשרים לכל אחת לבחור את זה שמתאים לה בדיוק. השקיעי מחשבה בבחירה.

טיפול רגשי- את לא לבד

לטיפול רגשי יתרונות רבים אך אחד מהיתרונות הבולטים שבו, עליו לא מדברים רבות, הוא התחושה כי את לא לבד. טיפול רגשי מספק מענה של איש מקצוע איכותי אשר מבין ומכיל, תומך ומאזין ומהווה משענת בדיוק בזמן בו את כל כך זקוקה לה. אם את אחרי לידה ומרגישה כי את לא מצליחה לראות את האור, שהחיים הפכו להיות כבדים וכי כל אירוע קטן מפר את שלוות נפשך זה בדיוק הזמן להתחיל לדאוג לעצמך כראוי.

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

צעצועים לילדים

איזה עולם קסום ומרתק זה צעצועים לילדים, צעצועי ילדים הם אחד הכלים הראשוני ללמד ילד כל מה שהוא צריך לדעת

בלוג

טיפים לצילום ילדים בסטודיו

טיפים לצילום ילדים בסטודיו יכולים להיות דיי שימושים כאשר אנחנו רוצים למעשה לצלם את הילדים שלנו מבלי שהם יברחו או

בלוג

פונדקאות בחו"ל לקהילת הלהט"בים

תהליכי פונדקאות הפכו בשנים האחרונות לתופעה נרחבת ומוכרת. בין אם מדובר בזוגות המתקשים להביא ילדים עקב בעיות בריאותיות ובין אם

איך לשמור על ג'ל אלוורה

אחסון נכון של תכשירים רפואיים ותכשירי קוסמטיקה כגון תרסיס אלופירסט הכרחי לשמירה על כל הרכיבים הפעילים. הקפידו לבחור בעבור הג'ל