8 יתרונות של צעצועי רעשנים לתינוקות

קרדיט לתמונה Freepik

צעצוע הרעשן הוא בין הצעצועים הראשונים שהתינוק שלכם יתוודע אליו ואכן מדובר בצעצוע ראשון מצוין לקטנטנים. אומנם הוא כל כך צנוע ופשוט, אך עם זאת מלא ביתרונות התפתחותיים. יש יותר ממה שנראה לעין עם חתיכות הפלסטיק הצבעוניות והמהנות האלה, אגב אם אתם  רוצים לקנות רעשן יפה ומעוצב כמתנה תוכלו לשלב אותו במארז מתנות לידה עד הבית ,  שיגיע ליולדת לאחר הלידה.

 

להלן 8 יתרונות של צעצועי רעשנים לתינוקות:

  1. עידוד חקירה חושית – צעצועי רעשנים מפעילים את החושים השונים של התינוק – ראייה, מגע, שמיעה. הם מגיעים במגוון צורות, צבעים ומרקמים. הצלילים השונים המופקים כאשר התינוק מנער אותם מעוררים את חוש השמיעה שלהם, בעוד הצבעים הבהירים מעסיקים אותם חזותית. אחיזה ואחיזת הרעשן מגבירה את התפתחות המישוש.
  2. שיפור מיומנויות מוטוריות עדינות – צעצועי רעשנים דורשים מהתינוק לתפוס, לצבוט ובסופו של דבר לעבור מיד ליד. כל התנועות הללו חיוניות לפיתוח מוטוריקה עדינה – מיומנויות שאנו המבוגרים לוקחים לעתים קרובות כמובנות מאליהן, אך הן חיוניות לגדילה של התינוק ולפעילויות יומיומיות.
  3. גירוי התפתחות קוגניטיבית – פשוטים ככל שהם נראים, צעצועי רעשנים הם תחנות כוח של התפתחות קוגניטיבית. הם דרכים מושלמות לתינוקות להתחיל לתפוס תהליכים מנטליים כמו סיבה ותוצאה, יחסי פעולה-תגובה, ולמעשה להפעיל תהליכי חשיבה, וזה די מדהים.
  4. פיתוח תיאום עין-יד – בעודם מנסים לתפוס את הרעשן באגרופיהם הזעירים, תינוקות מתרגלים ללא ידיעתם תיאום עין-יד. תכונה זו חיונית ותתרום לצמיחה הכוללת של המיומנויות המוטוריות שלהם. זו התפתחות תת-מודעת מרתקת למדי להתבונן בה
  5. קידום הבנת סיבה ותוצאה – כשהתינוק מנער את הרעשן הוא משמיע רעש. זה אולי נראה לנו שגרתי, אבל זה חשוב להם ביותר. הם מתחילים להבין את המושג "אני עושה משהו, ומשהו קורה" – מושג בסיסי של סיבה ותוצאה.
  6. טיפוח אינטראקציה חברתית – כאשר משתמשים בהם בזמן משחק, צעצועי רעשנים מספקים הזדמנות לאינטראקציה חברתית. כאשר אתה מנער את הרעשן והתינוק שלך מגיב בהנאה, נוצר קשר חברתי. זוהי פיסת חיים מקסימה למראה, והיא סוללת את הדרך לאינטראקציה חברתית מורכבת יותר בהמשך הדרך.
  7. מספקים בידור ונוחות מרגיעה – רעשנים משמשים מקור מצוין לשעשוע לתינוקות. צליל הקשקוש יכול לפעמים להרגיע אותם כשהם עצבניים. זו אחת הסיבות שרעשנים ממשיכים להיות צעצוע תינוקות פופולרי במשך דורות.
  8. שיפור הזיכרון טווח הקשב – הצלילים המרגשים והצבעים העזים של צעצועי הרעשנים יכולים להחזיק את תשומת הלב של התינוק לטווח משמעותי, ולסייע לצמיחת יכולות הזיכרון והקשב שלו.

 

האופן בו צעצועי רעשנים לתינוקות משפיעים על ההתפתחות הקוגניטיבית

כאשר מדובר בצעצועים לשגרת המשחק של ילדכם הקטן, הבנת תהליך ההתפתחות הקוגניטיבית הבסיסית היא חיונית. זה חשוב במיוחד עבור הורים המבקשים לייעל את פוטנציאל הצמיחה והלמידה של תינוקם. התפתחות קוגניטיבית מתייחסת להתקדמות במיומנויות המאפשרות לילד לחשוב, ללמוד, להבין ולנמק. לאורך הקו הזה, בואו נתעמק כיצד צעצועי רעשנים יכולים לשחק תפקיד משמעותי.

רעשנים לתינוקות מעוררים את חוש המישוש והצליל, ומספקים לתינוק מרקמים שונים ושינויי רעש, המסייעים ליצור קשרים במוחו הגדל. קשרים עצביים אלה מהווים את הבסיס לכל הלמידה העתידית של ילדכם.

משחק עם צעצועי רעשנים עוזר להפעיל חלקים שונים במוחו של התינוק, ומשפר את הקשרים העצביים הקריטיים בין אזורים שונים במוח. אינטראקציות כאלה הן אינסטרומנטליות לשיפור הקוגניציה, עידוד סקרנות, ריכוז והגברת פיתוח מיומנויות חושיות ומוטוריות.

גירוי שמיעתי מצעצועי רעשנים תורם לרכישת שפה ולמיומנויות תקשורת. הצלילים שצעצועי רעשנים מפיקים יכולים לגרום לתינוקות למלמל ולהשתולל, ובכך לחדד את כישורי הדיבור והשפה המוקדמים שלהם.

פעולת התפיסה, הטלטלה והעברת הרעשן מיד ליד מסייעת בפיתוח מודעות מרחבית ויכולות פתרון בעיות. היא מלמדת אותם קביעות אובייקט ואת מושג הסיבה והתוצאה, שיעורים חיוניים שהם יישאו בבגרותם.

שתפו פוסט זה
ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
בלוג
5 טיפים לייעוץ זוגי מוצלח

ייעוץ זוגי יכול להיות כלי רב עוצמה לעזרה לזוגות להתמודד עם בעיות וקשיים במערכת היחסים שלהם. עם זאת, חשוב לזכור

בלוג
סלסלת פירות קינוחים במלונות

שימו לב לדרך הטובה ביותר לאכול פירות. בעוד שרוב הפירות עדיף לצרוך גלם, בישול של פירות מסוימים למעשה מעלה את

בלוג
ריקשה חשמלית

בעלות על עגלת גולף של קלאב קאר היא דרך מצוינת להתנייד במגרש הגולף או אפילו רק בשכונה שלך. עגלות גולף